fbpx

Metebey İle Cildini Besle! Zeytinyağı Cilt Bakımı

Antik Yunan şairlerinden Homer, zeytinyağını “Sıvı Altın” olarak boşuna adlandırmamış. Dünyanın dört bir yanından doktorlar, bilim adamları vücudumuzun sağlıklı kalması için zeytinyağı kullanmamızı öneriyor. Güzelliğimiz için ise zeytinyağı, içerdiği güçlü antioksidanlar ve E vitamini ile tam bir mucize; kadim çağlardan bu yana sağlıklı, genç, parlayan bir cilt ve güçlü saçlar için sihirli bir formül. zeytinyağı cilt bakımı

Cildiniz ve saçlarınız için zeytinyağı ile evde kendinize özel güzellik iksirleri hazırlayabilir cildinizi besleyebilirsiniz.

İlk olarak sizinle basit bir peeling tarifi paylaşıyoruz. Bu peeling sayesinde derinizin ölü hücrelerden arındığını, beslendiğini ve tazelendiğini anında hissedebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde ise mutfağınızda bulunan malzemeler ile kolayca yapabileceğiniz harika cilt besinleri paylaşacağız.

1 ölçek Kahve
1 ölçek esmer şeker
1/2 ölçek kil
Yeteri kadar Metebey zeytinyağı
1-2 damla Portakal yağı

Verdiğimiz ölçüler tek seferde tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz peeling içindir. Bu tarz doğal ürünleri bekletmeniz tavsiye edilmez. İçinde koruyucu madde olmadığını için bozulabilir. Yine de artan malzemeyi buz dolabında 4-5 gün saklayabilirsiniz.

Kahve cildi sıkılaştıran ve arındıran harika bir doğa mucizesidir. Ayrıca yuvarlak ve hassas tanecikli yapısı ile her cilt tipi için uygun bir peeling ürünüdür. Esmer şeker ise cildinizi ölü hücrelerden kolayca arındırır ve peeling ürünü için güzel bir baz malzemesidir. Ancak çok hassas bir cildiniz varsa şeker kullanmamanızı öneririz. Sert kristal yapısı ile cildinize zarar verebilir. Kil ise cildinizin yağ ve renk dengesini düzenler, sıkılaştırır. Portakal yağı da cildinizi beslerken mis gibi kokmasını sağlar.

Tüm katı malzemeleri karıştırın ve yeteri kadar zeytinyağı ekleyin. Elde ettiğiniz karışım ne çok yağlı, ne de çok kuru olmalıdır. Karışımı cildinize uygulamadan önce alerji testi mutlaka yapınız. Bunun için cildinizin görünmeyen bir kısmına küçük bir bölgeye uygulayın ve 15 dk bekletin eğer kızarma veya kaşıntı yoksa peeling uygulamanızı gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Yüzünüz hariç tüm vücudunuzu hafif hafif ovalayın ve 15 dk bekleyin. Daha sonra sadece su ile durulanın. Vücudunuzda hafif bir yağlı hissiyatı kalabilir eğer beklerseniz cildiniz zeytinyağını gözeneklerden içeri alacaktır. 2 haftada bir uygulayabileceğiniz bu peeling ile yumuşak, taze ve parlayan bir cilde sahip olabilirsiniz.

Şenköy’den sevgiler

zeytinyağı cilt bakımı, zeytinyağı cilt bakımı, zeytinyağı cilt bakımı, zeytinyağı cilt bakımı

Shopping Cart