Fire Cider Sirke

Ateşli sirke nam-ı değer fire cider nedir?

İlk olarak uzun yıllar önce bitki uzmanı Rosemary Gladstar  tarafından yapılan fire cider sirke Şenköy’ün dağlarında tekrar hayat buldu. Fire cider sirke, doğal fermente elma sirkesine zencefil, sarımsak ve turp gibi süper gıdaların infüz edilmesi ile oluşur. Bu fermente demleme, doğal olarak oluşan probiyotiklerle doludur. 

Fire cider sirke bugüne kadar tanıştığınız en iyi fermente içecek olabilir. Yemeklerinize kattığı muhteşem lezzet bir yana vücudumuza sağladığı yararlar saymakla bitmez. Bağışıklık sistemimiz başta olmak üzere, sindirim ve dolaşım sistemimiz için enerji ve güç veren harika bir destekçidir. 

Fire cider sirke baharatlı, tatlı, acı ve ekşi tatları birlikte bünyesinde muhteşem bir denge ile barındırır. Onu tattığınızda sizi önce yoğun, sıcak ve baharatlı bir lezzet ile karşılar. Daha sonra gelen ekşi tat dilinizin yan taraflarını nazikçe harekete geçirir. En son gelen acı tat ise şaşırtır ve içinizi ısıtır. Çiçek balının o ferah tatlı aroması baharatlı, acı ve ekşi olan tüm bu tatları sarar ve lezzet buketi olarak önünüze koyar. Çorbanıza, çayınıza, salata ve yemeklerinize ekleyebilir, meyve suları ve farklı içecek çeşitleri ile damakta lezzet şenliği oluşturan kokteyller yaratabilirsiniz. 

Fire cider sirkenin yararları nedir?

Sirke bazlı bir sağlık toniği olan fire cider, verdiği ısı ve enerji ile sizi canlandırır. Sistemi harekete geçirir. Doğal fermente elma sirkesi, tarçın, zencefil ve çiçek balı ile antiseptik özellik göstererek vücudunuzdaki hastalığa yol açan bakteri, virüs, mantar gibi tek hücreli canlıların yok edilmesine yardımcı olur. 

Bağışıklık sistemini güçlendiren, antiviral ve antibakteriyel özellikler gösteren homeopatik bir tonik olarak kabul edilir, genellikle günlük sağlıklı beslenme düzeninin bir parçası olarak, ayrıca soğuk algınlığı ve grip semptomlarını önlemek için kullanılır. 

Metebey Fire Cider Sirke’ de kullanılan baharatlar hariç tüm bileşenler kendi topraklarımızda doğal yollar ile yetişmiştir. Kullandığımız ferah çiçek balı ise Milas bölgesinde yetişen kır çiçeklerinden elde edilmiştir. Doğal probiyotik ve antioksidan seviyesinin maksimum olması için iki aydan fazla fermente edilmiştir. 

Metebey Fire Cider Sirke’ye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

www.metebey.com/magaza/metebey-fire-cider-sirke

Kişisel sağlık yolculuğunuzda sizi desteklemek bizim için en büyük keyiftir.

Şenköy’den sevgiler

Doğal sirke, Doğal sirke, Doğal sirke

BİZİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDİN 🙂