• Milas Memecik zeytinyağı;

  Dengeli tadı, kendine has yoğun meyvemsi aroması ve bitterimsi acılığı ile ünü ülke sınırlarını aştı.

  Avrupa Birliği tarafından tescillenen Milas Memecik zeytinyağı antioksidan seviyesi en yüksek zeytin çeşitlerinden biridir.

  Yüksek polifenol seviyesi boğazda acılık yaratır. Yoğun meyvemsi tat ile dengelenen bu yanma hissi size unutamayacağınız bir zeytinyağı deneyimi yaşatır. 

   

  Şimdi Sipariş Et
  Metebey Memecik Zeytinyağı

Memecik Olives

A South Aegean Legend…

 • Memecik Zeytini

  Memecik Olives

  Memecik zeytini, asimetrik oval yapısı ve meyve ucundaki hafif bükümü ile kolayca ayırt edilebilir. Zeytinin olgunluğuna göre rengi, sarımsı - yeşil tonları arasında dolanır. Olgun hali ise koyu vişne - siyah renktedir. Memecik zeytini irice ve ufak çekirdeklidir. Olgun meyvesi orta sertliktedir. Meyvesi yağlık ve sofralık olarak değerlendirilebilir. Taşarası, Aşıyeli, Tekir, Gülümbe, Şehir, Yağlık olarak da bilinir.
 • Zeytin Ağacı

  Olive Tree

  Memecik, cins olarak güçlü bir gövdeye sahiptir. Dalları toplu yuvarlak taç şeklindedir. Gri-yeşil yapraklar, güneşte gümüşi bir parıltı yayar. Çiçeklenme dönemi Nisan sonu başlar. Mayıs sonu ve Haziran başı ilk meyveler belirir. Kasım ayının ortalarında meyveler olgunlaşmaya başlar. Memecik cinsi, değişken doğa koşullarına, kuraklık ve soğuğa karşı çok dirençlidir.

 • Memecik Zeytinyağı

  Memecik Olive Oil

  Memecik olive oil is dark greenish yellow in color, has medium intensity fruity taste and has rich sensory properties with bergamot, orange, almond and bay leaf aromas. Intense anti-oxidant compounds leave a mild burning sensation in the throat. Memecik olives have a mild bitter taste and are rich in tocopherols (Vitamin E) and phenols. It is very good for human health because of its anti-oxidant and nutricious properties.
 • Memecik’in Anavatan Toprağı

  Memecik’s Homeland Soil

  Memecik’s favourite environment is Milas’ unique air and earth properties. This efficient climatic structure has been discovered centuries ago and the people has been growing here since then. It is known that Milas and the surrounding area has been producing olives and olive oil since the antiquity. Olive oil production has been done here for centuries and in time it became the part of the areas culture. Memecik olives are unique to the Southern Aegean region and has low acidity because of its clayey sand, limy and alluvial structure.
2021 İÇİN HASAT ZAMANI..

Taze sıkılmış zeytinyağı 🙂