fbpx

Her Gün 1 Shot Sağlığınıza

Zeytinyağının sağlığımıza olan koruyucu etkisi yıllardır bir çok bilimsel araştırmaya konu olmuştur. Konu ile ilgili ”Zeytinyağı, Sağlık ve Polifenoller” yazımızı okuyabilirsiniz. zeytinyağı içmek

Peki bu etkiyi kendinizde görmeye bunu bizzat yaşamaya ne dersiniz?

Karantina günlerinde hastalıklara inat #HerGün1ShotSağlığınıza hareketini başlatıyoruz!
21 gün boyunca her gün 1 shot zeytinyağını istediğiniz saatte içebilirsiniz. İstediğiniz marka zeytinyağı kullanabilirsiniz. Sadece soğuk sıkım sızma zeytinyağı olmasına dikkat edin.

Biz sabah aç karnına öneriyoruz ancak yeni başlayanlar için kuralları sıkı tutmuyoruz. Yapılan araştırmalar natürel sızma zeytinyağının gücünden maksimum derecede yararlanabilmek için günde en az 30 gr tüketmemiz gerektiğini söyler. Bu da ayda ortalama 1 kg eder. Bu durumda sadece shot(ortalama 10 gr) olarak içmek yetmez. Salata ve soğuk zeytinyağı yemeklerini de bol bol yemeliyiz. Ilık çorba, meyve suyu veya smoothie içeceklerinize de ekleyebilirsiniz.

Zeytinyağı tüketiminin çok az olduğu zeytin cenneti ülkemizde bu konuya dikkat çekmek için başlattığımız bu harekete zeytinyağının gücüne inanan tüm zeytinyağı severleri, kurumları ve markaları davet ediyoruz.
#Hergün1ShotSağlığınıza hashtagi ile deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. Bu sayede belki başkalarına ilham oluruz.

Şenköy’den sevgiler 🙂

 

Shopping Cart