fbpx

Memecik Zeytinyağı

Bir Güney Ege Efsanesi: Memecik Zeytinyağı 

Anavatanı Güney Ege yamaçları olan Memecik zeytini AB tarafından tescillenen ilk Türk zeytinidir.  Yüksek polifenol seviyesi ve kendine has o yoğun meyvemsi aroması ile son yıllarda tüm dünyanın dikkatini bu bölgeye çevirmiştir. Hakkında yapılan bilimsel araştırmalar hız kazanmıştır. 

Şenköy Zeytin Ormanları’nın %98’i Memecik zeytin ağaçlarından oluşur. Bu ağaçlar yüzyıllardır süregelen kendine has bir ekosistemin içinde yaşar. Bu ekolojik dengeyi korumak bizim nihai görevimizdir.

Şenköy Zeytin Ormanları’nda zeytin ağaçları karatavuk, sincap ve serçe ve daha birçok arkadaş sayesinde belirli bir ekosistem içinde doğal yollarla çoğalır. Zeytin çekirdeğinden oluşan bu yabani fidanlar delice cinsi zeytindir. Biz de  bu deliceleri Memecik cinsine aşılayarak daha güçlü ve verimli ağaçlara dönüştürürüz.  

Delice ağaçların derin kökleri, kuvvetli yapısı ve güçlü gövdesi ile Memecik zeytinin kendine has yoğun meyvemsi aroması birleşince ortaya zengin içerikli, büyüleyici bir zeytinyağı çıkar.  

Yüksek Polifenol Seviyesi

Yüksek Polifenol Seviyesi

Zeytinyağımızda polifenollerin oluşumundan şişelenmesine kadarki tüm süreçte 5 kuşaklık bilgi birikimi ve modern teknoloji ile birlikte ilerliyoruz.

Düşük Asit Oranı

Düşük Asit Oranı

Zeytinyağlarımız en fazla %0,2 asit oranındadır. Zeytinlerimizi toplama ve sıkımda gerekli şartları sağlayarak bu oranı sabit tutmak için çalışıyoruz.

Dengeli Bir Tat

Dengeli Bir Tat

Memecik zeytininin kendine has yoğun meyvemsi aroması ile polifenollerin acı ve keskin lezzetinden doğan kontrastı unutamayacağınız bir tadım deneyimi yaşatır.

Eminiz ki bugüne kadar en iyi zeytinyağlarını tattınız.
Ama henüz Metebey ile tanışmadınız.

Shopping Cart